Jubiler D&R

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Wyjaśniamy, na co zwracać uwagę!

29.09.21

Wybór pierścionka zaręczynowego to dla każdego mężczyzny bardzo trudna decyzja. Na pewno zależy Ci, aby ten, który wybierzesz, zrobił wrażenie na Twojej ukochanej. Gdy wchodzisz do sklepu jubilerskiego, czujesz się przytłoczony wieloma modelami, cenami czy rozmiarami? Taki zakup to nie lada wyzwanie, jednak nie masz powodów do zmartwień. Jako specjaliści doradzimy Ci, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by okazał się on idealny w każdym calu. 

 

Określ przedział cenowy

 

Zanim wybierzesz się do sklepu lub zaczniesz przeglądać sieć w poszukiwaniu odpowiedniego modelu, koniecznie określ swój budżet. Już taki zabieg pozwoli Ci zdecydowanie zmniejszyć pulę biżuterii, którą będziesz musiał przeglądać. Czy jest jakiś próg cenowy, który jest adekwatny na taką okazję? Zwyczajowo przyjmuje się, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować mniej więcej tyle, ile wynosi Twoja pensja z jednego lub dwóch miesięcy pracy. Jednak obecnie dużo bardziej przykuwa się uwagę do realnych możliwości finansowych. Nie traktuj tego zakupu ambicjonalnie i określ kwotę, którą jesteś w stanie na niego przeznaczyć. Następnie możesz przeglądać tylko te oferty biżuterii, które znajdują się właśnie w określonym przedziale cenowym. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

 

Pierścionek zaręczynowy to nie jest zwykła biżuteria, a symbol miłości dwojga ludzi. Zanim go kupisz, pomyśl nad tym, że model, na który się zdecydujesz, nie tylko powinien oznaczać Wasze uczucie, ale także wpisywać się w styl Twojej ukochanej. Dlaczego? To ona będzie nosić go na dłoni do końca życia. Przyjrzyj się więc biżuterii, którą wybiera Twoja dziewczyna. Zwróć uwagę na to, czy wybiera złoto, czy srebro, jaki jest jej ulubiony kolor oraz na to, czy woli delikatne, czy wyraziste dodatki. Jeżeli sam będziesz miał wątpliwości, zawsze możesz poprosić o pomoc jej mamę, przyjaciółkę, albo inne, bliskie jej sercu osoby. Często wybieraną opcją są także wspólne zakupy z ukochaną. Coraz częściej można spotkać się z tym, że oboje zakochani udają się do jubilera na poszukiwanie wymarzonego modelu pierścionka.

 

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

 

Na tym etapie możesz mieć już wybrany idealny model, jednak przed Tobą pojawia się jeszcze jedna przeszkoda. Czy wiesz, jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego? Często nawet same panie nie znają takiego rozmiaru i kupują swoje dodatki „na oko”. Jak możesz upewnić się co do wielkości biżuterii? Jest na to kilka sposobów. Jeżeli Twoja ukochana nosi pierścionki, możesz samodzielnie zmierzyć ich wewnętrzną średnicę lub zanieść je do jubilera. Profesjonalista będzie w stanie dokładnie określić jego rozmiar. Możesz także poprosić o pomoc jej mamę, siostrę lub przyjaciółkę, aby pod pretekstem zakupów mogły wspólnie przymierzyć z Twoją dziewczyną różne modele.

 

Jeżeli wiesz, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, oszczędzisz sobie wiele stresu. Zaręczyny to i tak wystarczająco stresujące wydarzenie. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz efektowne modele, które trafią zarówno w gust pań, które wolą klasyczną biżuterię, jak i takich, które cenią sobie nowoczesny design. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz idealny pierścionek dla swojej ukochanej!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl